Bakırköy pimapen tamiri

Pimapen Tamiri

Bakırköy pimapen tamiri istanbul Pimapen pencere tamiri pencere üstünde bulunan arızalı kısımları yenilemek değiştirmek veya işçilik ile düzeltmek demektir. Pimapen tamiri usta kişilerce yapılır.

Pencerenin günümüze yolculuğu

80 li yılların sonunda başlayan pencereleri plastikten yapma işi günümüze kadar uzanır. Geçmişte ağaç malzemeye şekil verilerek çerçeve haline getirilir ve üzerine cam takılarak pencere halini alırdı. Bu pencereler tek cam 3 mm veya 4 mm cam uygulanır ağacın kalitesi ve boyanın kalitesine bağlı olarak kalitesi ortaya çıkardı. Sobalı yıllarda evlerin ısısı ve evlerdeki nem oranı sıfır olduğu için sorunları çok fazla açığa çıkmazdı. Sürekli bakım ve boya isteyen bu ürünler yıllarca iyi veya kötü hepimize hizmet etmiştir

pimapen tamiri

80 li yılların sonunda ülkemizde de üretime başlayan pvc pencereler yavaş yavaş kabul görmeye başladı. Gün geçtikçe çok hızlı şekilde ağaç pencerelerin yerini almaya başladı. Pvc pencere üretimi ağaç pencereye göre daha zahmetsiz ve kolaydır. Çok hızlı yayılan sektör içinde iyisi ve kötüsü ile çok fazlaca meslek ustası çıkarmış birçok insanın kazanç kapısı olmuştur. Makineler yardımı ile bir günde kolayca üretilen pencereler zamanın imkanları ile kalitesi çok fazla önemsenmeden montaj edilirdi. Talep arttıkça kalitede yükselmeye başladı. Hatta günümüzde A sınıfı markalar ve ürünlerin sayısı oldukça yeterli durumda.

Meslek yaptıkça öğrenildi, öğrenildikçe gelişti, geliştikçe de hataları kusurları en aza indir. Bu gelişmeler olurken meslek ustaları da aynı paralelde uzmanlaştı ve tecrübe kazandılar.

Pimapen pencere hangi ürünlerle oluşur

Yüzlerce çeşit marka, bu markaların farklı serileri ve bu serilerin kalınlık ölçüleri sayesinde sayısı 500 de fazla pencere tiplemesi mevcuttur. Pencere modellerinin içerisine destek amaçlı galvaniz saç konulur. İzolasyon sağlaması için kanallarına conta ( fitil – lastik ) çekilir. Açıp kapatmak için kanat yapılır. Kanatlar mekanizma yardımı ile çalışır ve menteşe ile kasaya sabitlenir. Isı cam olarak adlandırılan iki yanı 4 mm cam arasına çita yardımı ile ara boşluk verilerek üretilen çift cam takılır. Bu entegrasyon ile üretimi yapılan pvc pencere duvara vidalanarak takılır. Etrafındaki açık kalan yerler pervaz köpük silikon gibi yardımcı ürünler ile kapatılır. Mekanları dış ortamdan ayıran pencereler belli oranda sesi rüzgarı ve yağmur suyunu tutarak içeri girmesini engelleri.

Pimapen tamiri nedir nasıl yapılır?

Pencereler çalışan ürünlerdir. Gün içinde onlarca kez açılıp kapatılırlar. Yıllar içinde bazı parçalarının kırılması deforme olması doğaldır. Bütçelere göre evlerimizde yada iş yerlerimizde bulunan pimapenler arızalanınca değiştiremeyiz. Pimapen tamiri ustaları olarak sizlerin bu gibi ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.

Pimapen ürünlerin hangi kısımları ve parçaları tamir edilir?

Menteşeler :

Menteşeler pencere üzerinde yük taşıyan ve tutucu görevi gören en önemli parçadır. Genişlik yükseklik ölçüsü ve cam özelliği ile ağırlık oluşturan pencere kanadını taşıyan menteşeler kırılabilir. Bu malzeme çeşidi ve kalıp tipine göre değişiklik gösterir. Yenisi ile değiştirmek göze kolay görünse de yanlış takıldığında pencere düzgün kapanmaz veya rüzgar geçirecektir. Bu işi uzman kişilerin yapması en doğrusudur.

Pimapen Tamiri

Cam ( Tek cam – Isı cam – Özellikli cam )

Cam kırılan malzemedir. Sert bir şey çarptığı zaman kırılır. Pencere içinde takılı ısı camlar ise kimyasalları bozulursa içerisi açılır buhar olur. Cam kırıldığında veya bozulduğunda yenisi ile değiştirilir. Dikkat edilmesi gereken iyi kimyasallarla yapıştırılmış olması ve ara boşluğunun pencerenize uygun olması. Yanlış yapılan ısı camlar mekanlara soğuğu davet eder.

Pimapen Tamiri

Conta değişimi. ( Lastik – Fitil )

Pencere tiplerine göre conta tipleri çeşitlilik gösterir. Contalar zamanla soğuk-sıcak, yaz-kış, güneş-yağmur etkenlerinden deforme olurlar. Özelliklerini zamanla kaybeden contalar yenisi ile değiştirilir. Yenisi ile değiştirilirken aranması gereken özellik kauçuk olması pencere kanalına uyum sağlamasıdır. Kasa kanat arasında sıkı vaziyette oturuyorsa ve sesi rüzgarı suyu kesiyorsa iş doğru yapılmış demektir.

Pimapen Tamiri

Mekanizma tamiri ?

Pencere mekanizması pencerenin kapalı durmada kilitli kalmasına ve açılmasına olanak sağlar. Mekanizma metal ürünlerdir. Hareket kabiliyeti olan mekanizmalar kullanıldıkça eskir ve bozulur. Bozulan bu mekanizmalar yenileri ile değişir. Kol, ispanyolet ve karşılık mekanizma gurubundadır. Bazı pencerelerde yukarıdan açılır özelliği varsa buda çift açılım mekanizmasıdır. Çift açılır mekanizma günümüzde çok yaygındır ve oldukça kullanışlıdır.

Pimapen tamiri sadece bunlarla ibaret midir?

Pimapen tamiri sadece bunlarla ibaret değildir. Örneğin açılmayan pencere ve kapılar, kapanırken zorlanan pencere ve kapılar içinde geçerlidir. Ayrıca su geçiren pencereler, rüzgar geçiren pencerelerde tamir edilir. Hatalı montaj yapılmış pencere ve kapılar sürekli mekanizmanın bozulmasına pencerenin ses geçirmesine rüzgar geçirmesine sebep olur. Hatalı yapılan montajın da hepsi değil ama bazıları düzeltilerek tamir edilebilir. Bunlar için iyi ustalık ve tecrübe gerekir. Biz olası her türlü pencere arızalarını gidermek için çalışıyoruz. Pencerelerde bir sorununuz varsa bizi çekinmeden güvenerek arayabilirsiniz.

İçeri su alan pimapen tamir edilmediği sürece su duvara ve zemine zarar verecektir. Duvarda boyada kabarma çatlamalar, zemin parke ise; parkenin kabarması gibi sonuçları olacaktır.

Bozuk mekanizmalı pimapen tamir edilmezse devamında pvc daha fazla bozulur ve tamir edilemez duruma gelebilir. Örneğin zor kapanan bir pencerede mekanizma kasaya çarpıyorsa kasada kırılmalar olur. Bu tip sorunların tamiri mümkün değildir.

Pimapen tamiri

Pimapen tamiri çift açılım mekanizma pimapen tamiri hususunda onarılmalı veya değiştirilmelidir. Çift açılım, bir sistem bütün bir ürün olduğu için ertelenen küçük sorunlar zamanla bütün sistemin değişmesine neden olur. Yani maliyet ertelendikçe artacaktır.

Bakırköy pimapen tamiri Biz Kaliteli Bir Firma Olarak Yola Cıktık İstanbul bölge pimapen servisi olarak başta avrupa yakası ve akabinde anadolu yakasında pimapen tamiri pimapen servisi Hizmetleri vermekteyiz son bahar gelmesi ile birlikte kış ayları geldi ve havalar soğudu evlerimizin kapı pencere bakım onarım ihtiyaçlarımızı ihmal etmeyin ve okadarda pimapen tamiri yaptırmak cok pahalıya gelmiyor çünki bir daire bakım fiyatımız 250 tl dir sadece onun için pencerelerimizin ve balkon kapılarımız tamirlerini mutlka yaptıralım ki aylık doğalgaz faturamız az gelsin ve cibimize zarar vermesin yıllak olarak mutlaka pimapen bakımlarımız yaptıralım… YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ SAYIN ESER TURAN 0532 430 03 85—0535 410 12 08 

Pimapen,den soğuk geliyor sorun nedir? Pimpen pencerelerimiz Dediğimizde ispanyölet ve zamak fitil ayarları nasıl yapıl ır? Pimapen pencere taktırdınız fakat iki yil sonra kış aylarında içeriğe soğuk geliyor bunun sorunu nedir pimapen pencere kanatları takıldığında ısıcam takozlama ayarları vardır pencereyi kapattığımızda kanat aşağıya doğru sarkmasın diye camları takoza alıyoruz veya takan pimapen firması ustası cam takozlaması iyi yapılmadığın dan pencereyi kapattığımızda aşakıya doğru sarkma yapar ve o ne denle ispanyölet bölümü olan dişli zamak bölümü tutmuyor

bunedenle içeriye soğuk giriyor ve cebimize zarar veriyor doğalgaz faturamız aylık 400 tl veya 500 tl gibi geliyor ve bu ne denle ev sahibi eletirikmi ödesem doğalgazmı ödesem su faturasınımı ödesem diye kara kara düşünüyor tek bir çarasi var ev sahibinin ilk olarak pimapen pencere tamirleri yaptırmalıdır çünki pimapen pencere tamirleri yapıldığında aylık gelen faturanız mümin in 150 tl ye düşecek ve pimapen tamirini yaptırmadan önce gelen aylık faturanız 500 tl pimapen bakımları yapıldıktan sonra 150 tele gelecek ve tüm faturalarınızı 400 veya 500 tl ödemiş olacaksınız..

SAYIN MÜŞTERİLERİMİZ YUKARIDAKİ YAZMIŞ OLDUĞUMUZ YAZILARI LÜTFEN 1 DK AYIRIP OKUYUNUZ VE OKUDUĞUNUZDA BİZİ ARAMAYI

TERCİH EDECEKSİNİZ PİMAPEN TAMİRİ PİMAPEN SERVİSİ İÇİN LÜTFEN ARAYIN   ACİL USTA ÇAĞIR. 

0532 430 03 85——0535 410 12 08  

Bakırköy Pimapen Tamiri, hemen hemen her pencere kapıda bu soruna benzer sorunlar yaşamaktadır. Peki pimapen pencere veya kapılarda kolun tam olarak dönmeme sebebi nedir? Aslında kol tamamen döner ama biraz zorlanmanız gerekebilir. Bunun sebebi kötüye değil iyiye işaretdir.

7/24 HİZMET VERMEKTEYİZ: İSTANBUL BÖLGE PİMAPEN BAYİSİ İSTANBUL AVRUPA YAKASI TAMİRCİSİ ESERLERPEN.COM
0532 430 03 85

Bakırköy Pimapen Tamiriİstanbul Pimapen, sizlere en yakın ve en güvenilir bilgiyi toplamak için bu makaleyi sizler için yazmaktadır. Aramalarda çıkararak en doğru bilgiyi sizlere vermek için rekabet içine girmekteyiz. Fatih Pimapen Tamiri, hizmetini en iyi fiyat ve en güvenilir hizmetin adresini bulmanıza kolaylık sağlamaktadır.

Tabi her zaman bizim bahsettiğimiz gibi olmayabilir ve tamiri gerekebilir. Pimapen pencere kapı kolu başa dönüyor ise tamiri için öncelikle usta çağırmayarak kendiniz yapacaksanız bir tornavida bulmanız gerekir. Kolun üstündeki kapağı gevşeterek kol vidaları görüp sökeceksiniz ve bu sayede sorun pimapenpencere kapı koluna mı değil mi bakacaksınız.

Büyük ihtimal kolda değil açılır kanattaki yukarıdaki aşağı olan uzun demir parçada problem. Yani kolun hareket ettirdiği ve kapatıldığı zaman pencereyi kilitleyip açan mekanizmadır. Bu mekanizmayı tamir etmeniz çok zor bu nedenle 50 TL ile 75 TL civarı bir ücret ödeyerek o parçasının yenisiyle değiştirmeniz gerekecektir.

Bu nedenle Pimapen Tamiri, yapan usta çağırma mecbüriyetiniz var. Kendim yaparım diyorsanız eğer, pimapencilere 25-30TL’ye parçayı alabilirsiniz. Ama sonra pencere ayarıda gerekeceği için esasında işi ustasına bırakmanız gerekir. Bizleri arayabilir ve en iyi ustayı sizlere yönlendirebiliriz.

Bakırköy Pimapen Tamiri, EserlerPEN, Fatih’daki pimapen üretim atolyesinden kaliteli ve uygun pimapen fiyatları ile hizmet vermektedir. Fatih Pimapen Tamiri, olarak biliyoruz ki bir işi yaptırırken yada bir ürün alırken ilk düşündüğünüz fiyat meselesidir. Kaliteli bir iş yaptırmak tabikide herkesin ilk tercihidir.

Biz Bakırköy Pimapen Tamiri, firması olarak pimapen ürünlerimizi kaliteli işçiliğimiz ile bütünleştirerek evlerinizin ısı kayıplarına yol açan eski ahşap doğramalaranız ile değiştirerek tasarruf kazanmanızda siz değerli müşterilerimize yardımcı olmak istiyoruz.

Bakırköy Pimapen Tamiri, atolye’mizde kendi üretimimiz ve kendi montaj ekibimiz ile hizmet vermenin ayrıcalığınıuygun pimapen fiyatlarımız ile sunmaktayız.

Bakırköy Pimapen Tamiri, yaptırırken teknik konular hakkında tam ve doğru bilgi akışını siz değerli müşterilerimize birebir anlatmaktayız. Şu an piyasadaki bir çok kişi pimapen işi yapan yetkisiz firmalar bulmaktadır. Pimapen işi yaptırırken dikkatli bir araştırma yapmalı ve size en yakın bir bayi ile çalışmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bakırköy Pimapen Tamiri, neden size yakın bir bayii?, Pimapen pencere sistemleri yazı kış hava sebeblerinden dolayı ve kullanıma bağlı etkenlerden ötürü ayarlanması gereken bir pvc sistemidir. Örneğin evinizin pimapen doğramaları değiştirdiniz ve belli bir zaman aralığı geçti ve pencerenizin ayarı bozuldu yada kapınızın kilitlenmesi sıkıntı yarattı.

İşi yaptırdığınız pimapen bayisi uzakta ve geliş süresinin bir haftayı bulacağını söyledi ne yapacaksınız? İşte size yakın bir pimapen bayisi ile yola çıkmış olsaydınız günü birlik müdehale eder ve pvc tamiri sorununuzu giderirdi.

Biz ESERLERPEN pimapen bayisi olarak hemen yanıbaşınızda ve kendi yerimizde olmanın ayrıcalığını siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Pimapen pencere sistemleri kentsel dönüşümün hız kazandığı Fatih özellikle son çıkarmış olduğu pimapen modelleri ile yeni mimari yapılarda oldukça zenginlik kazandırıyor ve yeni ev sahibi olanlara soğuk kış aylarında tasarruf kazandırarak giderlerini en aza indiriyor ve tasarruf etmelerini sağlıyor…

Bakırköy Pimapen Tamiri fiyatları metretül olarak hesaplanmaktadırlar metretül fiyatlarımız beyaz renkte işçilik ve montaj dahil 16 tl dir.Isı cam fiyatları metrekare olarak hesaplanmaktadır ısı cam işçilik ve montaj dahil 80 tl tutmaktadır.Isı camlarda konfor cam , sinerji cam , akustik ses geçirmez cam ürünlerimiz metrekare hesaplanmaktadır. Konfor cam fiyatı metre karesi;120 tl.Sinerji ısı cam fiyatı metre karesi;180 tl.Akustik ses geçirmez camfiyatı metre karas,170 tl olarak hesaplanmaktadır.

Bakırköy Pimapen Tamiri  fiyatlarmız metretül olarak hesaplanmaktadır metretül fiyatımız beyaz renkte işçilik ve montaj dahil 14 tl dir.Isı cam fiyatları metrekare olarak hesaplanmaktadır ısı cam işçilik ve montaj dahil 80 tl tutmaktadır.Isı camlarda konfor cam , sinerji cam , akustik ses geçirmez cam ürünlerimiz metrekare hesaplanmaktadır. Konfor cam fiyatı metre karesi;120 tl.Sinerji ısı cam fiyatı metre karesi;180 tl.Akustik ses geçirmez camfiyatı metre karas,170 tl olarak hesaplanmaktadır.

Pimapen Bakırköy Tamiri fiyatlarmız metretül olarak hesaplanmaktadır metretül fiyatımız beyaz renkte işçilik ve montaj dahil 14 tl dir.Isı cam fiyatları metrekare olarak hesaplanmaktadır ısı cam işçilik ve montaj dahil 80 tl tutmaktadır.Isı camlarda konfor cam , sinerji cam , akustik ses geçirmez cam ürünlerimiz metrekare hesaplanmaktadır. Konfor cam fiyatı metre karesi;120 tl.Sinerji ısı cam fiyatı metre karesi;180 tl.Akustik ses geçirmez camfiyatı metre karas,170 tl olarak hesaplanmaktadır.

Bakırköy Pimapen Servisi fiyatlarmız metretül olarak hesaplanmaktadır metretül fiyatımız beyaz renkte işçilik ve montaj dahil 14 tl dir.Isı cam fiyatları metrekare olarak hesaplanmaktadır ısı cam işçilik ve montaj dahil 80 tl tutmaktadır.Isı camlarda konfor cam , sinerji cam , akustik ses geçirmez cam ürünlerimiz metrekare hesaplanmaktadır. Konfor cam fiyatı metre karesi;120 tl. Sinerji ısı cam fiyatı metre karesi;180 tl.Akustik ses geçirmez camfiyatı metre karas,170 tl olarak hesaplanmaktadır.

Gelişen teknolojinin biz insanlara vermiş olduğu en önemli öğelerinden biri internet kullanımının kolaylığı. Artık bir ürün alırken yada satarken internet aracılığı ile işlemlerimizi yapıyoruz. Evlerimizin bir çok alanına yenşi bir ürün aldığımızda önceliğimizi evlerimize en yakın olan mağazalara veriyoruz.

Pimapen yaptırırken de bir çok müşterimiz internet aracılığı ile evine en yakın pimapen bayileri ile temas kurmaktadır. Bu firmaların bir çoğunun vergi levhası dahi bulunmamaktadır. Dikkatli olmanız gerekmektedir.

Biz ESERLERPEN Fatih da kurmuş olduğumuz pimapen imalatmız ve showroomlarımızla 2007 den bu yana şahıs firması olarak hizmet vermekteyiz. Hiç peşinatsız pimapen modellerimizi hangi marka isterseniz yapıyor ve montaj uygulamasını kendimiz bizzat yaparak sorunsuz teslim ediyoruz.

Bakırköy Pimapen Tamiri, olarak Bahçelievler  Pimapen Tamiri, pencere ve kapı sistemlerinde arzalı pimapen tamir’lerinizi garantili işçiliğimiz ile yapmakta olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz. Yapmış olduğumuz pimapen tamiri işlerimize 5 yıl işçilik ve aksesuer garantisi veriyoruz…

Pimapen S7500 Fantasia

Pimapen S7500 Fantasia

PİMAPEN S-7500 FANTASIA serisi 6 odacıklı ana profilleri, iç, orta ve dış olmak üzere 3’lü contalama sistemi ile gelen mükemmel, ses, toz, hava ve su yalıtımı sayesinde kullanıcılarına konforu ve tasarrufu beraberinde getirir.

PİMAPEN S-7500 FANTASIA serisi ile 75 mm genişliğinde ve 6 odacıklı tüm ana profilleri ile Türkiye’de ilk ve tek olmanın ayrıcalığını taşımaktadır. 3’lü (iç-orta-dış) contalama sistemi ile gelen mükemmel, ses, toz, hava ve su yalıtımı sayesinde kullanıcılarına konforu ve tasarrufu beraberinde getirir.

PİMAPEN S-7500 FANTASIA ‘ nın üstün yalıtım özellikleri, her türlü iklim koşulunda sorunsuz kullanımını sağlar. Kasa-kanat yüksekliğinin 110 mm olması, tüm pencere boyutlarında profil yüzeyinin daha az görünerek daha geniş görüş açısı ve daha aydınlık mekanlar yaratılmasına olanak verir.

Uygulama Detayları

S-7500 FANTASIA profilleri özel tasarımı sayesinde; yüksek statiğe sahip destek sacları kullanılarak, büyük açıklıklarda görüş alanı daraltılmadan geniş cam yüzeyli kapı ve pencerelerin uygulanmasına olanak sağlamaktadır. Sistem; her türlü kapı ve pencere çözümüne imkan sağlayan alternatif zenginliliğine sahip olup; PİMAPEN’in pervaz, parapet, köşe dönüş profili, bağ profili gibi tüm yardımcı profilleri ile tam uyumludur.

PİMAPEN S-7500 FANTASIA dekoratif çıtaları ve yuvarlatılmış hatları ile kullanıldığı mekanlara teknolojik ve estetik bir görünüm de kazandırmaktadır.

Pimapen S6000 Classic

Pimapen S6000 Classic

PİMAPEN S-6000 CLASSIC serisi 60 mm genişliğinde, 3 odacıklı ve iç-dış contalama sistemi ile her türlü kapı ve pencere çözümüne olanak veren bir çeşit zenginliğine sahiptir. PİMAPEN S-6000 CLASSIC gerek yüksek izolasyon özellikleri ile farklı iklim koşullarında kullanılabilmesi, gerekse geniş pencere ve kapı açıklıklarına cevap verebilmesi bakımından özel bir seridir.

PİMAPEN S-6000 Classic iç ve dış conta sistemine sahiptir. Ana profillerin tümü 3 odacıklı ve 60 mm genişliğinde olup, dış duvar et kalınlığı 3 mm’dir. 4 mm’den 30 mm’ye kadar tek, çift, üçlü izolasyonlu cam ve panel kullanılabilmektedir. Cam contaları dışardan görülmeyecek şekilder dizayn edilmiştir. Ana profillerin tümünde su toplama hazinesi su akışını kolaylaştıracak şekilde eğimli dizayn edilmiştir.

İçe ve dışa açılan 2 farklı kapı profili olup, her iki profilde de cam çıtaları iç kısımda yer almaktadır.Eşiksiz kilitli kapılarda alüminyum kapı altlığı, alüminyum eşik profili ve conta ile sızdırmazlık sağlanmaktadır.

Uygulama Detayları

Ortakayıtsız çift kanat açılım, kasa ve kanatta ortak kullanılan orta kayıt profili, 45° lik açılarla buluşan cam çıta profillerinin meyilli görünümleri ile en ince ayrıntısına kadar araştırılmış, geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuştur.

Pimapen S6000 Quadro

Pimapen S6000 Quadro

PİMAPEN’in zengin ürün yelpazesinin en yeni ürünlerinden biri olan s6000 Quadro serisi 60 mm genişliğinde ve 4 odacıklı tüm ana profilleri ile ihtiyaçlara cevap vermek için tasarlanmış bir seridir. İç-dış contalı bu seri, her türlü kapı ve pencere çözümüne olanak verir.

PİMAPEN S-6000 Quadro’nun yüksek izolasyon özelliği sayesinde ısı, ses, toz, hava ve su yalıtımını tam olarak sağla ve her türlü iklim koşulunda mükemmel hizmet verir. Tüm ana profiller 60 mm genişliğinde ve 4 odacıklıdır.

Kasa ve kanat yüksekliğinin 111 mm olması, her çeşit pencere boşluğunda profil yüzeyinin daha az görünmesini sağlayarak, daha geniş görüş açısı ve daha aydınlık mekanlar yaratılmasına olanak verir.

İç ve dış contalama sistemine sahiptir. Destek sacı odası geniş açıklıkları geçebilecek şekilde büyük bırakıldığından gerekli atalet momentine ( statik mukavemete ) sahip destek sacı kullanımına imkan verir.

Uygulama Detayları

Kasa ve kanatta ortak kullanılan ortakayıt profili, 45° lik açılarla bulusan cam çıtaları, PİMAPEN’in tüm pervaz, parapet gibi yardımcı profilleri ile ve ayrıca S-6000 CLASSIC ile tam uyumlu olan PİMAPEN S-6000 QUADRO kompakt bir seridir.

Pimapen S9500 Slider

pimapen S9500 Slider

S-9500 Slider serisinde, kanat ve özel kasa profilleri ile sabit bölmeler elde edilerek gereksiz kanat kullanimi azaltilmakta böylece maliyetler düsürülmektedir.

Pimapen s9500 Slider serisi ile daha az kanat kullanımı ile daha geniş cam yüzeyleri elde edilmekte böylece mekanlarda tam aydınlık sağlanmakta ve çok ferah ortamlar yaratılmaktadır.

Özel kasa profili 95 mm genişliğindedir. 5 mm’den 22 mm’ye kadar tek ve çift cam kullanılabilmektedir.İki bölmelide tek bölme, üç bölmelide orta bölme, dört bölmeli de ise iki bölme sabit olarak yapılmaktadır. Sabit bölmelerde kanat profili kullanılmadan sadece cam çıta ile cam, kasaya monte edilir. Kasa-kanat arasında özel, ortası naylon perdeli fırça contalarla sızdırmazlık sağlanır. Özel ayarlı tekerlekler ile kanatların kasadaki ray üzerinde kolay ve sağlıklı hareket etmesi sağlanır. Kasa ve kanat profillerinin tümünde su toplama haznesi su akışını kolaylaştıracak şekilde dizayn edilmiştir.

Uygulama Detayları

Pimapen S-9500 Slider kasa profillerinin duvar bağlantısındaki özel tırnakları, kasanın duvar ile birleşiminde yardımcı profillerin kullanılmasına imkan vermektedir. Cam çıtalarının iç yüzeyleri eğimlidir.

Pimapen S5300 Bora

Pimapen S5300 Bora

PİMAPEN S-5300 Bora, iç-dış contalı olarak kullanıma sunulan alternatiflerden biri olmakla birlikte PİMAPEN’in diğer serileri ile uyumlu olarak kullanılabilmekte ve tüm detaylara ekonomik çözümler sunmaktadır.

Tüm ana profiller 53 mm genişliğinde olan S-5300 BORA’nın kasa, kanat ve ortakayıt profillerinin dış yüzeye bakan uç kısımları 45° eğimli dizayn edilerek estetik bir görüntü elde edilir. Bu seride özel dizayn balkon kapısı profili sayesinde kazanılan daha geniş görüş olanağı ile birlikte, yardımcı profillere gerek duyulmaksızın geniş açıklıklar daha ferah mekanlara dönüştürülmektedir. PİMAPEN’in diğer serileri ile uyumlu olarak kullanılabilmesi, mekanları daha ekonomik ve farklı çözümlere ulaştırmaktadır. 4 mm’den 20 mm’ye kadar tek cam, çift cam ve pano kullanılabilmektedir. Ana profillerin tümünde su toplama haznesi suyun dışarı akışını kolaylaştıracak şekilde %3 eğimli dizayn edilmiştir. Cam contaları dışardan görülmeyecek şekilde dizayn edilmiştir.

Uygulama Detayları

Bu seride özel dizayn balkon kapısı profili sayesinde kazanılan daha geniş görüş olanağı ile birlikte, yardımcı profillere gerek duyulmaksızın geniş açıklıklar daha ferah mekanlara dönüştürülmektedir. PIMAPEN’in diğer serileri ile uyumlu olarak kullanılabilmesi, mekanları daha ekonomik ve farklı çözümlere ulaştırılmaktadır.

Pimapen S7000 Horizon

Pimapen S7000 Horizon

Pimapen S-7000 Horizon, 70 mm genişliğinde ve 5 odacıklı profilleri sayesinde ısı, ses, toz, su yalıtımı sağlayarak, konfor ve tasarruf sunar. 113 mm’lik kasa ve kanat yüksekliği ile geniş pencere tasarımlarına olanak tanır.

PİMAPEN S-7000 Horizon serisi ana profillerinin tamamı 70 mm genişliğindedir. Kasa ve kanat profillerinin genişliği 113 mm. dir. Böylelikle cam alanı artmakta ve daha geniş görüş imkanı sağlanmaktadır. Cam çıtaları estetik görünümü sağlayan eğimli hatlara sahiptir. Kapı profilleri hariç tüm ana profiller 5 odacıklı olduğundan üstün bir yalıtım özelliği bulunmaktadır.

Özel tasarımı sayesinde dar pencerelerde bile kanatlar hiç zorlanmadan kolaylıkla açılabilmektedir. Çift kanat pencere ve kapılarda bini profili kullanılarak simetrik bir görüntü sağlanmaktadır. İç ve dış contadan oluşan 2’li contalama sistemiyle üst düzeyde ısı, ses, toz, su ve hava yalıtımı değerlerine sahiptir. Pimapen s7000 Horizon serisi İçe veya dışa açılan iki ayrı kapı profiline sahiptir. Kasa içindeki çıta kanalları, açılan kısımlarda özel kapama profilleri ile kapatılmaktadır. Bu sayede hem görüntü bütünlüğü korunmuş, hem de bu bölgelerde toz birikmesi engellenmiştir.

Uygulama Detayları

S-7000 Horizon profillerinin destek sacı odası, geniş açıklıkları geçebilecek biçimde büyük bırakıldığından gerekli atalete sahip destek sacı kullanımına olanak verir.

Profil iç yüksekliği, görüntü simetrisi sağlayacak biçimde yapılmıştır ve özel tasarımı sayesinde dar pencerelerde bile kanat hiç zorlanmadan kolayca açılır.

S-7000 Horizon serisinde, çift kanatlarda çift kanat bini profili kullanıldığından, iç kısımda da simetrik görüntü sağlanmaktadır.

Dr. PİMAPEN – Tüketici Bilgilendirme

Dr. PİMAPEN – Tüketici Bilgilendirme

Pimapen ve Güvenlik

Günümüzün en önemli sorunlarından biri olan hırsızlığa karşı PVC pencere ve kapılarda alınabilecek tüm önlemler PİMAPEN‘de var. Tüm PİMAPENserilerine uyumlu ” Temel Güvenlikli Donanımlar, Arttırılmış Güvenlikli Donanımlar, Funksensorik Kontrol ve Uyarı Sistemleri, Kırılmayan Camlar ” gibi güvenlik sistemleri tüketicilerin kullanımına sunuluyor. PVC pencere ve kapı sistemlerinin ” güvenlikli ” olabilmesi için gerekli olan; güçlü profiller, güvenlikli donanımlar, kilitli kollar, güçlendirilmiş destek sacları ve emniyetli camlar gibi özellikler PİMAPEN ‘de kullanılmaktadır.

Ayrıca PİMAPEN serilerinde kullanılan Funksensorik Kontrol ve Uyarı Sistemleri ile pencere ve kapıların açılan bölümlerine yerleştirilen kablosuz, küçük vericilerle, hiçbir tadilata gerek kalmadan tüm sistem çok kısa sürede kurulabilmektedir. Vericiler; merkez üniteye, monte edildikleri kanadın kapalı veya açık olduğu konusunda bilgi göndermekte ve bu yolla pencerelerin durumları tüm odaları gezmeye gerek kalmadan tespit edilebilmektedir. Sistem böylece, hırsızlığa karşı erken uyarı özelliğinin yanı sıra, açık unutulmuş pencere ve kapıları göstererek, enerji tasarrufuna da yardımcı olmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*